Jak vybrat správného svatebního fotografa

Jak vybrat správného svatebniho-fotografa

Výběr správného svatebního fotografa je jednou z nejdůležitějších věcí, které by snoubenci měli věnovat zvláštní pozornost. Svatba je výjimečnou událostí – začátkem nového životního období, které si rozhodně zaslouží být zdokumentováno tím nejlepším způsobem. Svatební fotograf s dostatečnou svatební praxí zachytí důležité okamžiky daleko lépe než Váš kamarád, rodinný příslušník, nadšený fotoamatér nebo fotograf z jiné branže. Pozor na svatební dary typu: „zajištění fotografa“ od strejdy, který má souseda, co si před měsícem koupil digitální zrcadlovku a dělá „supr fotečky“.

Vyberte si profesionála, jehož styl fotografií se Vám líbí

Je třeba si uvědomit, že ke svatebním fotografiím se budete vracet po celý zbytek Vašeho života a rádi na tento významný den zavzpomínáte při různých výročích či rodinných oslavách. Zejména s odstupem času bude jejich hodnota stoupat. Mějte takové svatební fotografie, kterými se můžete pochlubit. Výběr fotografa by měli zvážit sami snoubenci, prohlédnout si důkladně on-line portfolio fotografa, nasbírat reference od přátel a dbát i na jejich individuální doporučení.

Vyberte si fotografa, jehož osobnost je Vám blízká a vzhled sympatický

Osobnost svatebního fotografa by pro Vás měla být stejně tak důležitá jako jeho styl. Fotograf bude po celou dobu svatby ve Vaší bezprostřední blízkosti. Spolupráce je postavena na vzájemné důvěře, uvolněné atmosféře a přirozenosti. Se schopným fotografem, který Vám dokáže poradit, popřípadě upozornit na co si dát pozor, jak se tvářit nebo kam se dívat bude vše mnohem jednodušší (dokonce se u fotografování možná i zasmějete). Ujistěte se, že fotograf, se kterým se domluvíte, bude ten, kdo Vaši svatbu skutečně vyfotografuje. Existuje mnoho firem, které se prezentují prací svého nejlepšího fotografa a pak pošlou na svatbu méně zdatného jedince.

Zarezervujte si termín včas

Zde platí jednoduché pravidlo: „čím dříve, tím lépe“. Díky časovým dispozicím týdne a preferencím víkendů se některé termíny mohou krýt. Dobrý fotograf je vždy originál a nemá dvojníka. Je proto nutné si ho objednat v předstihu.

Vyberte si správného kameramana

Pokud hodláte zapojit i kameramana, nezapomeňte na to upozornit fotografa již při objednávce. Přítomnost kameramana, na kterého je fotograf zvyklý, přispěje k větší kvalitě práce obou, zároveň přispěje k lepší dohodě při práci přímo na místě. Většina fotografů Vám zároveň ráda doporučí kameramana, se kterým se jim dobře spolupracuje a znají výsledky jeho práce.